Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
LiceumOgólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie

Zdobywamy Koronę Gór Polski

W naszej szkole realizujemy projekt "Zdobywamy Koronę Gór Polski". Celem tego projektu jest m.in. pokazanie piękna krajobrazu górskiego naszego kraju, rozwijanie zainteresowań związanych z biznesem oraz poszerzenie wiedzy z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. W trakcie wycieczek uczniowie doskonalili swoje umiejętności związane z posługiwaniem się mapą, orientowaniem się w terenie oraz podstawowymi obliczeniami kartograficznymi, które umożliwiają planowanie wycieczek górskich. Zdobywali również doświadczenie i umiejętności z zakresu bezpiecznego spędzania czasu w górach.

W roku szkolnym 2020/2021 zdobyto najwyższy szczyt Beskidu Niskiego - Lackową, zwaną "górą policyjną" - 997 m nad poziomem morza. W bieżącym roku szkolnym we wrześniu zostały zdobyte trzy szczyty z kolekcji Korona Gór Polski (wszystkich jest 28). Była to Śnieżka - Karkonosze, masyw Ślęży - Przedgórze Sudeckie oraz Wysoka Kopa - Góry Izerskie. Natomiast w roku 2019 nasi uczniowie zdobyli najwyższy szczyt Polski - Rysy.

Mamy nadzieję kontynuować nasz projekt edukacyjny w następnych latach szkolnych i jednocześnie zachęcamy przyszłych uczniów naszej szkoły do udziału w tym projekcie.
Koordynatorami projektu są:Bogusław Mazur, Andrzej Lenart i Tomasz Jakubasz.


Tomasz Jakubasz
05.01.2022