Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
LiceumOgólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie

Podsumowanie Roku św. Józefa w naszej szkole.

8 grudnia 2021 roku zakończyły się obchody Roku św. Józefa, które podjęto w celu godnego uczczenia 150. rocznicy dnia, w którym Święty Józef został ogłoszony Patronem Kościoła Katolickiego.
Nasze liceum także włączyło się różne działania, które przebiegały zgodnie z motto:
“W ciągu minionych miesięcy pandemii możemy doświadczyć, [...] że „nasze życia są tkane i wspierane przez zwykłe osoby – zazwyczaj zapomniane – które nie występują w tytułach gazet i magazynów, ani na wielkiej scenie ostatniego show…”

Wywiad      Prezentacja

I tak 17 czerwca w atrium szkoły odbyła się lekcja otwarta poświęcona postaci św. Józefa, podczas której pani M. Maraj przeprowadziła prelekcję na temat jego życia. Myślą przewodnią wystąpienia było scharakteryzować postać św. Józefa nie tylko jako świętego, szlachetnego i niezwykłego, ale także jako zwykłego człowieka, na którego drodze Bóg postawił trudne zadania. Główny wniosek płynący ze spotkania to taki, że Święty może być również w naszych czasach wzorem postępowania dla mężczyzn, zwłaszcza mężów, ojców i kapłanów. W prelekcji wykorzystano m.in. książkę “Cień ojca”, Jana Dobraczyńskiego ; jest w zbiorach biblioteki. Na koniec wręczono nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego zatytułowanego: Św. Józef: ojciec, tata, tatuś… Oto wyniki: 1 msc. Emilia Oślizło 3 bp, 2. Oliwia Zaręba 3 ap, 3. Julia Szaro 3bg, wyróżnienia otrzymały: Martyna Rabenda 3BP, Samanta Piekarska 4THL i Izabela Pas 3THL ; nagrody ufundował ks. dr Jan Wolak, proboszcz strzyżowskiej kolegiaty.
W czasie spotkania odbyła się także promocja nowej książki pani Magdaleny Maraj: „Okruchy nieba” zaś klasa 3cp zrealizowała projekt edukacyjny pt. Poznajemy strzyżowskich pisarzy: Magdalena Maraj. Grupy uczniów opracowały : wywiad z autorka, jej biografię, ważniejsze fragmenty twórczości i prezentację pp. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi materiałami.
20.12.2021