Nikt nie zrobi wszystkiego, ale każdy może zrobić coś

W dniach 3-4 grudnia tego roku wolontariusze z naszej szkoły wraz z uczniami z Zespołu Szkół Technicznych oraz z ochotnikami z jednostki strzeleckiej „Słowik” po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej zorganizowanej przez Caritas Polska we współpracy ze sklepami sieci „Lidl” oraz „Biedronka”. Akcja ta, która polegała na zbiórce żywności cieszyła się wielką popularnością zarówno ze strony uczniów, którzy w aktywny sposób włączyli się w nią m.in. poprzez rozdawanie ulotek i zachęcanie przechodniów do dzielenia się dobrem, jak również ze strony ofiarodawców, dzięki którym zebrano 2 tony żywności. Wraz z talonami sponsorowanymi przez parafię farną w Strzyżowie zostaną one przekazane w najbliższych dniach do osób i rodzin z naszej lokalnej społeczności znajdujących się w największej potrzebie.
Dziękuję wszystkim za bezinteresowną pomoc, wrażliwość, wielkie serce i otwartość na drugiego człowieka – ks. Karol Hadam

„Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych. Starajmy się usłyszeć to wołanie. Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.” – św. Jan Paweł II
ks. Karol Hadam