Depresja, rozumiesz, pomagasz

Dnia 13 października obchodziliśmy w naszej szkole , którego celem było rozpowszechnienie wśród uczniów wiedzy na temat tej choroby oraz ukazanie sposobów jej leczenia. Uczniowie klas pierwszych, którzy uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez Jakuba Stolarskiego z klasy III Cg oraz Oliwię Zaremba z klasy III Ap zostali uświadomieni o tym, że depresja to bardzo podstępna i wyniszczająca choroba związana z zaburzeniami nastroju, która coraz częściej dotyka dzieci i młodzież. Biorąc udział w warsztatach grupowych przygotowanych przez Panią Pedagog uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. o przyczynach depresji, jej objawach a także o miejscach, w których można szukać wsparcia i pomocy. Po spotkaniu na szkolnym korytarzu wszyscy zostali zaproszeni do włączenia się we wspólny taniec po czym otrzymali symboliczny lizak, który z pewnością jest swoistego rodzaju antydepresantem dającym spokój i ukojenie.
ks. Karol Hadam