Rozpoczęcie roku szkolnego… na drugim końcu Polski!

W dniach 01.09- 05.09 uczniowie z klasy III Cg i III Cp rozpoczęli nowy rok szkolny nad polskim morzem. W czasie wycieczki odwiedzili miejsca ważne dla każdego Polaka. 1 września uczcili 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej, zapalili znicze i złożyli symboliczną wiązankę kwiatów pod pomnikiem na Westerplatte. 2 września zwiedzili między innymi Europejskie Centrum Solidarności, przy którym znajduje się słynna Brama nr 2 Stoczni Gdańskiej, kościół św. Brygidy, Pocztę Polska w Gdańsku. 3 września udali się do Gdyni – Orłowo, gdzie znajduje się Domek Stefana Żeromskiego. Klimat miejsca pozwolił na krótką literacką refleksję i podróż w czasie. Ponadto udało się zwiedzić: Archikatedrę Oliwską , Bazylikę Mariacką zwaną „Koroną Gdańska”, największą w Europie świątynię wybudowaną z cegły, Stare Miasto w Gdańsku, Skwer Kościuszki w Gdyni. Na liście miejsc , które warto zobaczyć nad morzem , było molo im. Jana Pawła II  w Sopocie. Oczywiście nie zabrakło spacerów wzdłuż polskiego wybrzeża (20- 30 km dziennie) i wdychania jodu, dzięki temu uczniowie wzmocnili swoje płuca i pracę serca. Szum fal doskonale ukoił nerwy, zmniejszył stres i poprawił kondycję przed nowym rokiem szkolnym.

Urszula Skalska, 3Cg