Koncert „Zamiast broni instrumenty”

W ubiegłą środę byliśmy świadkami fantastycznego wydarzenia. Nasze liceum znalazło się bowiem na szlaku koncertowym zespołu wychowanków i nauczycieli African Music School, pierwszej szkoły muzycznej działającej w Republice Środkowoafrykańskiej. Trzej uczniowie – Hipolit, Matara i Jospin oraz nauczyciele-wolontariusze – Krzysztof i Piotr dali świetny koncert, który, choć trwał tylko godzinę, zapisze się nie tylko w naszej pamięci, ale także w historii szkoły: pomysłodawcą założenia szkoły muzycznej w odległym, afrykańskim kraju i propagowania jej ważnej społecznej i wychowawczej roli jest bowiem brat Benedykt Pączka, kapucyn, misjonarz, absolwent strzyżowskiego LO z roku 1996. Jesteśmy dumni, że mogliśmy Go powitać w szkolnych progach po tylu latach.
O dziele brata Benka jest głośno w środkach masowego przekazu, wszyscy chcący dowiedzieć się czegoś więcej o African Music School mogą odwiedzić facebooka (https://www.facebook.com/AfricanMusicSchool/) lub po prostu wpisać w wyszukiwarkę nazwisko brata Benka. Zachęcamy!
Mirosław Czarnik