Wycieczka edukacyjna do Warszawy

14 czerwca 2021 roku odbyła się jednodniowa wycieczka klasy 2Cp oraz uczniów 2Cg do Warszawy. Uczniowie odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, które powstało aby upamiętnić wystąpienie zbrojne przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim 1944 roku. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia powstańczych pamiątek oraz posłuchania opowieści powstańców. Największym zainteresowaniem cieszyło się urządzenie pt. „Spojrzenie w przeszłość”, gdzie skanowano twarz ucznia i odnajdowano podobnego do niego bohatera powstania. Następnie uczniowie spędzili czas spacerując po Łazienkach Królewskich. Mogli odpocząć, obserwując przyrodę i jednocześnie pogłębiając wiedzę poprzez podziwianie obecnych tam klasycystycznych zabytków i historycznych ogrodów.