Ruszył projekt poświęcony narkotykom i dopalaczom

„Narkotyki, dopalacze – czy chcesz podjąć tę ryzykowną grę?” to nazwa kilkuetapowego projektu realizowanego przez Punkt Konsultacyjno-Informacyjny ds. Uzależnień w Strzyżowie wraz z Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie, skierowanego do uczniów klas pierwszych LO, nauczycieli oraz rodziców. Zasadniczym celem przedsięwzięcia jest uświadomienie młodym ludziom zagrożeń w postaci narkotyków i dopalaczy oraz konsekwencji, nierzadko tragicznych, niewłaściwych wyborów.
Jednym z etapów projektu jest przekazanie uczniom w formie prezentacji multimedialnej pod tytułem „Narkotyki, dopalacze – ryzykowna gra” istotnych faktów na temat narkotyków. Z kolei dla nauczycieli i rodziców został przygotowany krótki artykuł pod tytułem „To mogą być dopalacze”, poszerzający wiedzę na temat tego jak rozpoznać i gdzie szukać pomocy, kiedy dziecko sięga po środki psychoaktywne.
Przedsięwzięcie zakończy się konkursem wiedzy na temat narkotyków, a zwycięzcy pierwszego etapu przygotują logo wraz z hasłem kampanii profilaktycznej, promującej rozsądne życiowe wybory. Dla uczestników przewidziano nagrody ufundowane przez Burmistrza Strzyżowa.Podczas trwania projektu będą także rozpowszechniane materiały edukacyjne (ulotki, plakaty), dotyczące zagrożeń wynikających z używania narkotyków oraz właściwej reakcji dorosłych w sytuacji pojawienia się problemu u dziecka.
Barbara Modliszewska