Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
LiceumOgólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie

VIII Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii"

W dniu 29 marca ogłoszone zostały wyniki VIII Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”, którego organizatorem jest krakowska fundacja „Zawsze Warto” wraz ze Stowarzyszeniem Polonistów, a wojewódzkim koordynatorem – nasze liceum. Warto nadmienić, że już po raz trzeci jesteśmy koordynatorem wojewódzkim tego przedsięwzięcia odbywającego się w siedmiu województwach: podkarpackim, małopolskim, śląskim, dolnośląskim, opolskim, pomorskim i świętokrzyskim.
W tym roku, z uwagi na panującą epidemię, etap wojewódzki Dyktanda wyjątkowo odbywał się w macierzystych szkołach, niemniej prace, jak corocznie, oceniała Wojewódzka Komisja Konkursowa składająca się z nauczycieli języka polskiego uczących w szkołach Strzyżowa i okolicznych miejscowości.
Bardzo miło jest nam poinformować, iż w kategorii szkół ponadpodstawowych, wśród dziewięciorga laureatów znalazło się dwie uczennice naszej szkoły: na miejscu II uplasowała się Gabriela Pieczek z klasy III C, a na miejscu VIII – Urszula Skalska z klasy II Cg.
Serdecznie gratulujemy!
31.03.2021