ROZSTRZYGNIĘCIE POWIATOWEGO KONKURSU ARTYSTYCZNO-LITERACKIEGO

Miło nam poinformować, że POWIATOWY KONKURS ARTYSTYCZNO-LITERACKI pod hasłem: „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”, zorganizowany w formie online, został rozstrzygnięty.

Konkurs, którego organizatorami byli:Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie, Powiat Strzyżowski oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie, skierowany był do uczniów szkół podstawowych (klasy 7, 8) i ponadpodstawowych z powiatu strzyżowskiego, a także absolwentów strzyżowskiego liceum. Bardzo cieszy fakt, że w różnego rodzaju zmaganiach konkursowych wzięło udział aż 89 uczestników, którzy swoimi prezentacjami konkursowymi pokazali, że wartości głoszone przez naszego narodowego wieszcza biskie są także współczesnemu młodemu człowiekowi.
W imieniu Organizatorów pragniemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom podziękować za udział w konkursie, pogratulować wyników i życzyć dalszych artystycznych i literackich sukcesów.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy w stronę członków Jury, którzy bezinteresownie poświęcili wiele godzin, by w formie pracy zdalnej ocenić uczestników konkursu, a także sponsorów nagród, którymi są: Starostwo Powiatowe w Strzyżowie, Elżbieta Łukacijewska – Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie.

Pragniemy także poinformować, że odbiór nagród będzie możliwy po zakończeniu próbnych egzaminów maturalnych, tj. od dnia 17.03.2021r. w sekretariacie Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie.

WYNIKI KONKURSU

W TURNIEJU MUZYCZNYM Jury w składzie:
Przewodnicząca: Ewa Grzebień – muzyk, instruktor wokalny w Jasielskim Domu Kultury; członkowie: Aleksandra Fiołek-Matuszewska – dyrygent, nauczyciel teorii muzyki;Janusz Strzępek – nauczyciel muzyki,
postanowiło w kategorii „Absolwent” przyznać:
I miejsce: Ewie Środoń-Prokulewicz;
II miejsce (ex aequo): Jadwidze Skibie i Mateuszowi Nowakowi;
wyróżnienie: Aleksandrze Urban i Justynie Wójcik.

Natomiast w kategorii „ Uczeń” ( szkoły podstawowe i ponadpodstawowe) postanowiono przyznać jedynie jedno wyróżnienie, które otrzymuje: Karolina Pas – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie.

W TURNIEJU RECYTATORSKIM i AKTORSKIM
Jury w składzie:
Przewodnicząca: Marta Bury – aktorka, tancerka i choreograf; członkowie: poloniści Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie: Barbara Śliwa, Violetta Wietecha, Urszula Mendelowska, postanowiło we wszystkich kategoriach przyznać tylko Tytuł Laureata oraz wyróżnienia.

W TURNIEJU RECYTATORSKIM Jury postanowiło nagrodzić Tytułem Laureata:
w kategorii „Uczeń” ( szkoły ponadpodstawowe) – Sylwia Ziobro (kl. IIIB);
w kategorii „Absolwent” (ex aequo) – Weronikę Łyszczarz i Karolinę Wietechę;
w kategorii „Uczeń” ( szkoły podstawowe) przyznano jedynie wyróżnienia, które otrzymały: Agata Łuszczki i Kinga Warchoł – uczennice SP nr 2 im. Marii Konopnickiej w Strzyżowie.
Jury postanowiło także wyróżnić uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie: Bartosza Jajeśnicę (kl. IIB/P), Karolinę Dudek (kl. IIB/G) i Gabrielę Irzyk (kl.IIB/G).

W TURNIEJU AKTORSKIM Jury postanowiło nagrodzić Tytułem Laureata:
w kategorii „Absolwent” – Aleksandrę Tęczę;
w kategorii „Uczeń” (szkoły podstawowe) – Zosię Strzępek (uczennicę SP nr 2 im. Marii Konopnickiej w Strzyżowie);
w kategorii „Uczeń” (szkoły ponadpodstawowe) –Kamilę Sieczkowską (kl.IIB/P)
Oliwię Zarembę (kl. IIA/P).

Ponadto Jury nagrodziło wyróżnieniem Oliwię Zarembę (kl. IIA/P)
i postanowiło przyznać Nagrodę Specjalną uczennicom klasy IIIC (Katarzynie Włodyce, Marii Koziarz, Paulinie Urban, Dominice Śliwie, Danucie Tarczoń) za ekranizację bajki Adama Mickiewicza.

W TURNIEJU POETYCKIM, który skierowany był wyłącznie do uczniów liceum i absolwentów Jury w składzie:
Przewodnicząca: Lidia Czaja – nauczycielka, poetka; członkowie: nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie: Ilona Nowicka, Violetta Wietecha, Urszula Mendelowska, Mirosław Czarnik,
postanowiło w kategorii „Uczeń” przyznać:
I miejsce – Marii Koziarz (kl. IIIB)
II miejsce – Patrycji Kudłacz (kl. IIIB)
III miejsce – Annie Rysz (kl. IIA/P) i Aleksandrze Ząbik (kl. IIA/P)

Ponadto postanowiło wyróżnić: Karolinę Nowak ( kl. IIIB), Jakuba Szczepankiewicza (kl. IIB/G) i Aleksandrę Oliwę (kl. IIB/G).
W kategorii „Absolwent” nie przyznano nagród.

Jury poszczególnych turniejów dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu za tak liczny udział i gratuluje nagrodzonym.