TEGO JESZCZE NIE BYŁO!
KONKURS MICKIEWICZOWSKI W CZASIE PANDEMII

Drodzy licealiści, absolwenci, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, pragniemy bardzo serdecznie zaprosić Was do udziału w Powiatowym Konkursie Artystyczno-Literackim pod hasłem: „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”, pod honorowym patronatem Starosty Strzyżowskiego, skierowanym do uczniów szkół podstawowych (klasy: 7, 8) i ponadpodstawowych z powiatu strzyżowskiego, a także absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie.
Konkurs wpisuje się w VI edycję „Potyczek Mickiewiczowskich” organizowanych w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły – Adama Mickiewicza. Tegoroczna edycja, w związku z sytuacją epidemiologiczną, nie odbędzie się w tradycyjny sposób, dlatego podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu konkursu w formie online.
Celem konkursu, organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Strzyżowie, Powiat Strzyżowski oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Strzyżowie jest upowszechnianie postaw i wartości głoszonych przez Adama Mickiewicza i  kultywowanych przez twórców następnych pokoleń literackich, kształtowanie przynależności do ojczyzny poprzez sztukę, a także budowanie więzi z przeszłymi pokoleniami, opartych na świadomości wspólnego dziedzictwa kulturowego.
Wszelkie informacje o konkursie, który przeprowadzony zostanie w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, uczniowie szkół ponadpodstawowych i absolwenci, znajdują się w przygotowanych do pobraniach materiałach konkursowych.

Liczymy, że udział w podjętej przez nas inicjatywie, dostarczy wszystkim pozytywnych emocji
i pozwoli oderwać się od problemów, które niesie z sobą obecna sytuacja.

Serdecznie zapraszamy!