Dar serca! Adoptowaliśmy chłopca z Kamerunu!

W ubiegłym roku podczas corocznego kiermaszu świątecznego odbyła się nietypowa, bo pierwsza w naszej szkole zbiórka na Adopcję Serca. Dzięki otwartości serc i hojności społeczności szkolnej udało nam się zebrać fundusze, które przeznaczone zostały na adopcję dziecka pochodzącego z Kamerunu. Od tego czasu minęło wiele miesięcy i pewnie wielu z nas zapomniało o tej inicjatywie. Zwłoka wynikała z faktu, że działo się to podczas roku szkolnego, więc nie można było adoptować dziecka przed rozpoczęciem kolejnego roku.
Wczoraj otrzymaliśmy długo oczekiwaną wiadomość, że siostra – polska misjonarka znalazła dla nas dziecko, które potrzebuje pomocy, by móc iść do szkoły i się uczyć. Chłopiec nazywa się Melevingt Mezogou, ma 8 lat i chodzi do drugiej klasy. Pochodzi z wielodzietnej rodziny (ma pięcioro rodzeństwa), ani jego mama, ani rodzeństwo nie potrafią pisać. Gdy jego ojciec zmarł, rodzina została wyrzucona z domu (mieszkali u rodziny męża).
Mimo że dzieci mają już po kilka lat, nie mają jeszcze nawet aktu urodzenia. Ich mama, chcąc utrzymać rodzinę, sprzedaje banany, a za zarobione pieniądze (niecałe 1 euro dziennie) przygotowuje dzieciom posiłki.
Nasza pomoc sprawi, że Melevingt będzie mógł uczyć się czytać, pisać, zdobędzie podstawowe wykształcenie - wszyscy wiemy, jak jest to ważne.
Raz jeszcze, w imieniu rodziny oraz polskich opiekunów w Afryce, czyli Sióstr Misjonarek, dziękujemy za otwarte serca. Jako szkoła pokazaliśmy, że w jedności tkwi ogromna siła i możemy wiele zdziałać, gdy każdy dołoży nawet małą cegiełkę, mały kawałek siebie.
Oczywiście będziemy starali się w miarę jak to możliwe, na bieżąco informować o naszym Melevingcie :-) jesteśmy w stałym kontakcie z Kamerunem :-)