"PODKARPACIE JEST PIĘKNE”
konkurs plastyczno-fotograficzno-literacki z okazji Dnia Krajobrazu

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów. Ideą wydarzenia jest ukazanie piękna krajobrazu województwa podkarpackiego poprzez fotografię, pracę plastyczną (technika dowolna) lub literacką (wiersz, opowiadanie, esej itp.). Konkurs wpisuje się w plan ogólnopolskich obchodów Dnia Krajobrazu (20 października).
Wśród wielu krajobrazów komponentem o szczególnej roli są drzewa, dlatego tegoroczne obchody przebiegają pod hasłem Drzewo w krajobrazie. Podkarpacie jest niezwykle wartościowe pod względem przyrodniczym i krajobrazowym, zachęcamy więc do wypowiedzenia się na ten temat fotograficznie, plastycznie lub pisarsko.
W ramach obchodów Dnia Krajobrazu zaplanowaliśmy wyjście w teren i podczas „spacerów krajobrazowych” wykonanie tematycznych zdjęć. Niestety, ze względu na sytuację, proponujemy Wam plenerowe wycieczki indywidualne. Zdjęcia przedstawiające drzewa w krajobrazie możecie zrobić nawet w drodze do, czy ze szkoły lub w Waszym ogrodzie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 17.11 2020. Prace zawierające imię i nazwisko autora prosimy składać do pań B.Modliszewskiej i K. Ossowskiej do dnia 13 listopada.
Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do organizowania we własnym zakresie terytorialnym i tematycznym spacerów krajobrazowych oraz podejmowania innych inicjatyw w ramach obchodów Dnia Krajobrazu.