Sprzątanie strzyżowskich lasów

5 i 7 października 2020 roku z inicjatywy nauczycieli i uczniów LO w Strzyżowie, przy pomocy organizacyjnej leśników z Nadleśnictwa Strzyżów, zorganizowano coroczne jesienne sprzątanie lasu - to już kolejna tego typu akcja zrealizowana wspólnymi siłami.
W piękny, jesienny dzień młodzież pełna energii i chęci stawiła się w umówionym miejscu (las nad Strzyżowem - miejsce chętnie odwiedzane przez spacerowiczów). Przygotowane przez Nadleśnictwo worki na śmieci, szybko zapełniły się odpadami.
Śmieci było dużo – a nie powinno ich tam być w ogóle. Przerażenie budziła nie tylko ilość odpadów, ale również ich rodzaj: opony, plastikowe opakowania po środkach ochrony roślin, szkło, wózek dziecięcy, akcesoria samochodowe, folia, odzież…..

Młodzież nie zawiodła, śmieci zostały zebrane – jakiś procent z tego co jeszcze można uprzątnąć, las jest czystszy – oby na jak najdłużej, a najlepiej na zawsze!

Dziękujemy klasom 2Ag, 2Dg, 2Cg, 2Bg, 1C i 3C oraz opiekunom K. Ossowskiej, B. Modliszewskiej, A. Ziobro, E. Białek, R. Greli, B. Mazurowi i ks. K. Hadam za zaangażowanie i udział w akcji.

Niestety, cały czas jeszcze są wśród nas tacy, którzy nie mają na tyle wyobraźni, by zrozumieć, co by się stało, gdyby każdy zostawił śmieci w lesie. Lasy to nasze wspólne dobro. Dbajmy o nie, ponieważ to one są najczęściej miejscem gdzie odpoczywamy, chodzimy na spacer, zbieramy grzyby, oddychamy świeżym powietrzem.
B. Modliszewska