Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
LiceumOgólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie

Nasza szkołą "Szkołą eTwinning 2020-2021"


Mamy przyjemność ogłosić, że w uznaniu międzynarodowej działalności projektowej naszej społeczności szkolnej oraz aktywnego uczestnictwa nauczycieli w doskonaleniu zawodowym na portalu eTwinning nasza Szkoła została wyróżniona prestiżową odznaką "Szkoła eTwinning 2020-2021".
Wyróżnienie jest przyznawane na okres dwóch lat tym szkołom, które w ostatnim roku wykazały się dużą aktywnością i różnorodnością działań na portalu eTwinning. Przypomnijmy, że eTwinning jest europejską społecznością szkolną, gromadzącą szkoły i przedszkola z krajów Unii Europejskiej i nie tylko. Portal umożliwia łączenie szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych, które pozwalają na współpracę ponad granicami, umożliwiając uczniom realizację projektów edukacyjnych rozwijających wiele ich umiejętności.
Dodajmy, że międzynarodowe doświadczenia w pracy na tym portalu nabywamy nieustannie już od ponad czterech lat, realizując projekty z różnych dziedzin w języku angielskim i niemieckim oraz uczestnicząc w wydarzeniach, konferencjach i szkoleniach. Jesteśmy przekonani, że ta wirtualna działalność na portalu przyczyniła się w znaczącym stopniu do sukcesu w ramach rzeczywistych projektów międzynarodowych przeprowadzonych w ostatnich latach w Liceum w ramach programów Erasmus+ i PO WER. Niespodziewanie, nabyte w eTwinningu umiejętności cyfrowe wyposażyły nas w wysokiej jakości przygotowanie do zdalnego nauczania w dobie koronawirusa.
Z radością dodajemy odznakę eTwinning School 2020-2021 do innych zdobytych w ostatnim czasie wyróżnień:
- Srebrna tarcza w rankingu czasopisma Perspektywy
- Krajowa i Europejska Odznaka Jakości dla projektu MysteryTwinning
Więcej o działalności projektowej LO w zakładkach Erasmus+ i PO WER oraz tutaj:

https://lo-strzyzow.pl/i/projekt-etwinning
https://lo-strzyzow.pl/news/1366/w-nowy-rok-z-europa
30.04.2020