Mamy haka na raka!

Papieros, kto z nas może powiedzieć, że nigdy w życiu nie miał z nim styczności? Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych używek, niestety nie wszyscy wiedzą jak bardzo te kilka chwil „przyjemności” może zniszczyć nasze życie.
„Każdy Papieros Niszczy Twoje Zdrowie” – 3 czerwca pod takim hasłem uczniowie pierwszych i drugich klas Liceum Ogólnokształcącego przygotowali w 3-4osobowych grupach krótkie prezentacje na następujące tematy:
Klasa 1D: Wpływ palenia na zdrowie kobiety.
Klasa 2B: Papieros - fabryka trucizn.
Klasa 2E: Wpływ palenia na zdrowie mężczyzny.
i Klasa 2F: Skąd wziął się papieros?
Wystąpienia uczniów oceniało jury w składzie: pani K. Ossowska (nauczyciel biologii), pan M. Banaś (lekarz pulmonolog), pan Z. Hołówko (dyrektor naszego LO). Grupy dały z siebie wszystko, a ich wystąpienia były naprawdę ciekawe. Uczniowie swoimi prezentacjami bez problemu wzbudzili zainteresowanie wśród publiczności, którą byli ich szkolni koledzy. Z dużą dozą profesjonalności uczestnicy „turnieju” przekazali wiele ciekawych informacji na temat historii nikotynizmu oraz jego wpływu na ludzki organizm. Nie obyło się również bez elementów humorystycznych, czego przykładem może być występ uczniów kl. 2F i przygotowana przez nich (na bazie skeczu jednego z popularnych kabaretów) rozmowa Izy z Pecikiem czy eksperyment z butelką, watą i papierosem przez klasę 2B.
Tuż przed ogłoszeniem wyników - tych małych zawodów wiedzy o nikotynizmie - głos zabrał pan Marek Banaś. Opowiedział nam kilka ciekawych i niezwykle pouczających historii związanych z nikotyną. Jako lekarz był pod wrażeniem talentu naszych uczniów. Po jego wystąpieniu pan dyrektor Hołówko ogłosił wyniki i odbyło się wręczenie nagród. Reprezentanci klas zajęli następujące miejsca :

I miejsce kl. 2F „Skąd wziął się papieros?”
II miejsce kl. 2B „Papieros – fabryka trucizn”
III miejsce kl. 1D „ Wpływ palenia na zdrowie kobiety”
IV miejsce kl. 2E „Wpływ palenia na zdrowie mężczyzny”

Szkolny zespół ds. promocji zdrowia i autor artykułu wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluje i życzy dalszych sukcesów, wielu Dni bez Papierosa – nie tylko 31 maja.

Mel
17.05.2011