Świętujemy 101. rocznicę odzyskania niepodległości w naszej szkole!

pod hasłem Ja – Ty - Niepodległa Weź udział!!!

1.Wystawa prac
Każda chętna osoba może wykonać dowolną techniką swoja wersję orła lub portret J. Piłsudskiego na kartce o formacie A4. Prace przyjmują nauczyciele historii do 7. listopada.

2. 8 listopada szkolny Dzień dla Niepodległej: godz. 11:11 - „Szkoła do hymnu”
W atrium wspólnie odśpiewamy 4 zwrotki hymnu narodowego podobnie jak uczniowie szkół w całej Polsce. Na wspólne śpiewanie każdy przyniesie swój własny kotylion, a 3 najładniejsze w danej klasie - wybrane przez samorząd klasowy - wezmą udział w konkursie.
(Kotylion o średnicy rozety nie większej niż 10 cm, technika wykonania prac jest dowolna: papier, włóczka, filc, wstążka, itp., kotylion powinien być wykonany zgodnie wytycznymi Prezydenta RP , czyli: „Kokarda narodowa” to rozeta z kolorem białym w środku, a czerwonym na zewnątrz. Kolejność ta może zostać odwrócona tylko jeśli jest ona podkładką pod Orła”)

Ponadto zachęcamy wszystkich do konkursu na  najciekawszy i najładniejszy makijaż, biżuterię i strój patriotyczny. (Za oryginalne i kreatywne pomysły przewidujemy drobne nagrody).
Samorząd szkolny zachęca wszystkich uczniów i nauczycieli do wspólnej zabawy w barwy narodowe na wesoło!

Dorota Skura