Pomoc dla Republiki Środkowoafrykańskiej

W ostatnią niedzielę października, który ogłoszony został Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas wraz z delegacją uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Godowej zorganizowali akcję, której celem było wsparcie pierwszej szkoły muzycznej powstałej w Bouar (Republika Środkowej Afryki) z inicjatywy br. Benedykta Pączki – absolwenta naszej szkoły z roku 1996. Jest on autorem wielu kreatywnych i nośnych akcji, takich jak: „Wyślij pączka do Afryki” czy „Cappuccino dla Afryki”, których celem było zbieranie funduszy na żywność dla biednej ludności w kraju, w którym pełni posługę misyjną. Warto zaznaczyć, że edukacja muzyczna to niejedyny cel powstałej placówki. Kolejnymi są: pomoc dzieciom i młodzieży z terenów dotkniętych wojną i konfliktami na tle etniczno-religijnym, a także promowanie w lokalnym społeczeństwie wartości chrześcijańskich.
Zbieranie funduszy mogło się dokonać dzięki życzliwości ks. Dziekana Jana Wolaka – proboszcza parafii farnej w Strzyżowie, który razem z pozostałymi księżmi zachęcał wszystkich parafian do okazania wsparcia poprzez zakupienie płyty z utworami muzycznymi wykonanymi przez afrykańskich uczniów. Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem czego wyrazem jest uzbierana kwota w wysokości 1732 zł.
    W imieniu br. Benedykta pragnę podziękować wolontariuszom, ofiarodawcom i tym wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę w realizacji tego szczytnego celu.
ks. Karol Hadam Asystent SKC