Sprawni jak Żołnierze

4 kwietnia 2019r. W Zespole Szkół w Czudcu odbyły się 42 rejonowe eliminacje Zawodów Sportowo – Obronnych „Sprawni jak Żołnierze”.
W tegorocznej edycji zawodów wzięło udział 15 drużyn: 7 żeńskich i 8 męskich z następujących szkół: Kamienia, Dynowa, Głogowa Małopolskiego, Leżajska, Łańcuta, Rezszowa, Czudca i Strzyżowa.

Naszą szkołę reprezentowli następujący uczniowie:
Dziewczęta: Karolina Włodyka 2B, Karolina Tokarska 2B i Julia Ziobro 1B.
Chłopcy: Kamil Jacek 2B, Sebastian Sasa 2C i Jakub Szczygieł 1A.
Dziewczęta zajęły I miejsce po zaciętej i wyrównanej rywalizacji i awansowały do Finału Wojewódzkiego. Jednicześnie Karolina Tokarska zajęła III miejsce w rywalizacji indywidualnej. Chłopy natomiast zajęli miejsce poza podium.
Konkurs „Sprawni jak Żołnierze” jest pięciobojem,na który składa się 5 dyscyplin: sprawnościowy tor przeszkód, strzelanie z karabinka pneumatycznego, udzielanie pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i żucia człowieka, rzut granatem oraz bieg na orientację w lesie. Konkurencje wymagają zarówno umiejętności sprawnoąciowych, jak i wiedzy teoretyczno – praktycznej.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom a dziewczętom życzymy dalszych sukcesów.
Opiekun: Ewa Białek