„Lampą jest nakaz, a światłem Prawo” (Prz 6,23)

2 kwietnia 2019 roku na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbył się III Ogólnopolski Konkurs Prawa Kanonicznego. Tegoroczna edycja dotyczyła dwóch tzw. sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego: chrztu i bierzmowania. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół ponadpodstawowych z całej Polski.
Spośród ponad tysiąca uczestników dwóch uczniów reprezentowało Liceum Ogólnokształcące w Strzyżowie. Byli nimi: Karolina Małek z klasy I C oraz Dawid Czyż z klasy II D, którym gratulujemy uzyskania tytułu „finalisty”. Konkurs został przeprowadzony na bardzo wysokim poziomie, a wszyscy biorący w nim udział musieli zapoznać się z szeregiem kanonów Kodeksu Prawa Kanonicznego oraz licznymi artykułami i publikacjami związanymi z tą tematyką.
Uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w III edycji ww. konkursu dzięki współpracy LO w Strzyżowie i Studencko-Doktoranckiego Koło Naukowego Prawa Kanonicznego Regula Iuris.

ks. Karol Hadam