„Tak. Pomagam”

Nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego wyzwalają w nas uczucia solidarności i empatii. Jest to czas kiedy chętnie otwieramy serca na innych ludzi. Również Wielki Post skłania wierzących do okazywania względem bliźnich różnych uczynków miłosierdzia. Zabiegając o to, by zbliżające się święta wielkanocne były obfite, nie zapomnieliśmy o tych, którym na co dzień wiedzie się gorzej, są ubożsi, chorzy lub starsi.
W dniach od 29-30 kwietnia uczniowie naszej szkoły bardzo licznie wzięli udział w kolejnej przedświątecznej zbiórce żywności, która odbyła się w pobliskich sklepach sieci Lidl i Biedronka w ramach Szkolnego Koła Caritas we współpracy z Caritas Diecezji Rzeszowskiej oraz parafią Farną w Strzyżowie. Dzięki ludziom dobrej woli i wielkiego serca oraz dzięki szlachetnej postawie naszych szkolnych wolontariuszy, udało nam się zebrać ponad pół tony żywności długoterminowej (artykuły mączno-zbożowe, konserwy, kawy, herbaty, a także wiele przekąsek i słodyczy), która została przekazana w postaci paczek przedświątecznych do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej lokalnej społeczności.
Bardzo dziękuję za okazane wsparcie na rzecz innych. Pamiętajmy, że ,,nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”. Jak widać razem możemy zdziałać wiele.

Ks. Karol Hadam
Opiekun SKC