Podejmujemy trudne decyzje edukacyjno-zawodowe

W dniu 5 marca 2019 roku uczniowie klas trzecich wraz z nauczycielami uczestniczyli w XIV edycji Podkarpackich Targach Edukacyjnych EuSalon w G2A ARENA Centrum Wystawienniczo –Kongresowym Województwa Podkarpackiego.
Targi Edukacyjne stwarzają możliwość bezpośredniego zapoznania się z ofertami edukacyjnymi uczelni wyższych, szkół policealnych, instytucji szkoleniowych z Polski i zagranicy. W tym roku w targach wzięło udział 100 wystawców. Oprócz rozmów, wywiadów z przedstawicielami uczelni, szkół, uczniowie skorzystali ze specjalnie dla nich przygotowanych warsztatów dotyczących m.in. kryminalistyki, kompetencji niezbędnych na rynku pracy, elektrotechniki, studiów w Anglii. Mieli możliwość skorzystania z porad doradców zawodowych, psychologów oraz zakupu książek podczas odbywającego się w tym czasie kiermaszu.
Równolegle z Targami Edukacyjnymi odbyły się Europejskie Targi Pracy WorkExpo. Połączenie tych dwóch imprez stworzyło dla uczniów doskonałą okazję do zapoznania się z ofertami pracy oraz poznania rynku pracy.
Targi to doskonała przestrzeń do wymiany doświadczeń, opinii i weryfikacji własnych wyobrażeń, przekonań.
Regina Pelczar
fot. Regina Pelczar