Przedsiębiorczość drogą do sukcesu

– konferencja edukacyjna w strzyżowskim liceum ogólnokształcącym

„Przedsiębiorczość drogą do sukcesu” – to hasło przewodnie zorganizowanej przez strzyżowski Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP konferencji edukacyjnej, która odbyła się w dniu 23 listopada 2018 roku w Auli Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Strzyżowie.
W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie miejscowych szkół – Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Technicznych, którzy wysłuchali wystąpień zaproszonych gości.
Jako pierwszy o rozwoju przedsiębiorczości w Polsce mówił dr Tomasz Wójtowicz, pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Wykorzystując prezentację przedstawił przemiany polskiej przedsiębiorczości na przestrzeni poszczególnych lat począwszy od roku 1989. W swoim wystąpieniu nawiązał także do rozwoju przedsiębiorczości w powiecie strzyżowskim oraz do trudnej historii gospodarczej miasta.
Podsumowaniem konferencji było wystąpienie lokalnego przedsiębiorcy, właściciela firmy CC Metal, Mariusza Cieplaka, który opowiedział młodzieży o początkach swojej firmy oraz jej rozwoju na przestrzeni ostatnich lat. Wskazał plusy i minusy prowadzenia własnej działalności gospodarczej, a także zwrócił uwagę na to, jak powinny wyglądać relacje pracodawca-pracownik, aby współpraca mogła układać się pomyślnie.
Dzięki udziałowi w konferencji młodzi ludzie dowiedzieli się, że odniesienie zawodowego sukcesu jest wynikiem determinacji, zaangażowania, sumiennej pracy, uczciwości wobec pracowników, a także posiadania umiejętności podejmowania ryzykownych decyzji.
Urszula Drogoń, specjalista ds. rozwoju zawodowego w OSZ Strzyżów
01.12.2018