Szkolny Konkurs o tytuł 'Small Talk Master'

Elisa Doolittle, bohaterka przedstawienia pt. Pygmalion, pomimo świeżo odbytej edukacji językowej, ciężkiej pracy, poczynionych postępów i ogromnej sympatii ze strony widzów, nie okazuje się niestety mistrzynią salonowych rozmów. W czasie tea party - przyjęcia u pani Higgins łamie szereg reguł towarzyskich, obowiązkowych dla upper class - tej warstwy społecznej, do której tak bardzo pragnie się dostać. Profesor Higgins próbuje zatuszować jej językowe i towarzyskie gafy określając je mianem 'new small talk', ale wykształcony i uważny widz czuje, że nie tak przykładny i zgodny z zasadami savoir vivre 'small talk' powinien wyglądać i brzmieć.
Wszystkim uczniom naszego Liceum, którzy uczestniczyli w przedstawieniu Pygmalion w wykonaniu brytyjskiego teatru TNT Theatre Britain
w dniu 28.11.2018 r. w Rzeszowie proponujemy udział
w Szkolnym Konkursie o tytuł Mistrza Small Talk.
Zadaniem uczestników jest przygotowanie i odegranie sceny
w stylu small talk w dwóch wersjach:
•    'Unbelievable faux pas' (rozmowa, w której pomimo starań i ewidentnych wysiłków łamana jest zasada za zasadą)
•    'Shining example small talk' (rozmowa modelowa, z pełnym zachowaniem zasad savoir vivre)

W konkursie mogą wziąć udział pary i kilkuosobowe grupy uczniów.
Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka angielskiego do dnia 17.12.2018 r.

W ocenie uwzględnione zostaną następujące kryteria:
•    właściwy dobór tematu, adekwatny do miejsca, rozmówców, kontekstu sytuacyjnego itp.,
•    aktywny udział wszystkich uczestników,
•    poprawność językowa, styl wypowiedzi i wymowa,
•    elementy scenerii,
•    gra aktorska, swoboda wypowiedzi,
•    poczucie humoru,
•    ujęcie jak największej liczby złamanych/modelowo przestrzeganych reguł
(Reguły te należy spisać i wręczyć jury przed występem, jak również wyegzekwować ich nazwanie od przedstawicieli widowni.)

Nagrody
•    Każdy uczestnik zostanie nagrodzony brawami, przydatnym drobiazgiem oraz oceną bdb za aktywność z języka angielskiego.
•    Zwycięzcy otrzymają do wyboru wartościowe książki do nauki języka angielskiego (podręczniki gramatyki, książki przygotowujące do egzaminów) oraz ocenę z języka angielskiego (bdb lub cel)

Propozycja materiałów do wykorzystania
na etapie przygotowania do udziału w konkursie:

TED 10 ways to have a better conversation
(12 min's)

3 reasons + 4 ways of making small talk interesting and engage people in the conversation (9 min's)

FORD - what does it stand for? - 4 topics + 4 tips (+ some useful questions)(18 min's, but can be made shorter)

3 mistakes to spoil first impressions (10 min's)