Szlachetna Paczka - wybraliśmy rodzinę

Opis rodziny
Pani Ewa (47 I.) i Pan Janusz (511.) wychowują dwójkę dzieci: Piotrusia (8 I.) i Anię (6 I.). Pan Janusz był niegdyś zawodowym kierowcą, Pani Ewa zajmowała się handlem. Ich życie układało się dobrze, w dodatku na świat przyszedł ich syn Piotruś. Dwa lata później Pani Ewa urodziła córeczkę Anię, jednak niestety okazało się, że dziewczynka cierpi na zespół Downa. Małżeństwo postanowiło podzielić się obowiązkami i Pan Janusz musiał zrezygnować z pracy, na rzecz opieki nad Anią. Jest on też odpowiedzialny za transport córeczki na rehabilitacje i wizyty lekarskie, które wymagają sporo czasu i nakładu pieniężnego. Rodzina utrzymuje się z pensji Pani Ewy i zasiłku rodzinnego, dużą pomoc stanowi dla nich program "500+". Po odliczeniu kosztów utrzymania, rodzinie pozostaje ok. 550 zł miesięcznie na osobę. Pani Ewa i Pan Janusz to bardzo kochające się małżeństwo, które stara się zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze warunki rozwoju. Rodzina docenia czas spędzony wspólnie, mimo przeciwności losu cieszy się z życia i jest pozytywnie nastawiona. Pan Janusz to urodzony majsterkowicz, "złota rączka", nie ma rzeczy, której nie naprawiłby w domu. Piotruś z kolei jest uzdolniony plastycznie i często pomaga młodszej siostrze w rysowaniu i malowaniu. Ania jest bardzo grzeczną i uśmiechniętą dziewczynką, bardzo lubi koty i marzy o kocie - maskotce. Jest niezwykle samodzielna i otwarta w stosunku do ludzi. Pani Ewa, również lubi prace manualne i często spędza czas z dziećmi, na wspólnym rysowaniu. Członkowie rodziny darzą się ogromnym szacunkiem, są dla siebie wzajemnym wsparciem i radością. Rodzina najbardziej potrzebuje pralki, gdyż dotychczasowy sprzęt psuje się. Przydatne byłyby też artykuły szkolne dla plastycznie uzdolnionych dzieci. Rodzina będzie także bardzo wdzięczna za odzież dla dzieci.

Potrzeby rodziny