Świętujemy 100–lecie odzyskania niepodległości w naszej szkole!

Pod hasłem Ja – Ty - Niepodległa

Weź udział!!!

6 listopada Konkurs pieśni patriotycznej dla klas pierwszych

9 listopada szkolny Dzień dla Niepodległej:

godz. 11.11  bijemy „Rekord dla Niepodległej”
wszyscy odśpiewamy 4 zwrotki hymnu narodowego, razem z uczniami szkół w całej Polsce

Drzewko Niepodległości
czyli uroczyste zasadzenie obok szkoły drzewa upamiętniającego 100-lecie niepodległości Polski. Poszanowanie pięknej polskiej przyrody to także element patriotyzmu. Zanim posadzimy drzewo, musimy wpierw dokonać wspólnego wyboru. Przygotowaliśmy dla Was odpowiednią infografikę, która znajduje na korytarzu obok auli. Wybór konkretnego gatunku należy do Was. Aby wszyscy mogli zagłosować w piątek 26 października członkowie samorządu szkolnego odwiedzą wszystkie klasy. Obok drzewka stanie pamiątkowy kamień, na którym umieścimy okolicznościowy napis, a pod nim planujemy zakopać kapsułę pamięci. Jeżeli chcesz przekazać jakąś wiadomość przyszłym pokoleniom to przynieś ja do biblioteki.

Konkurs
na najciekawszy i najładniejszy makijaż, biżuterię i strój patriotyczny. Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do wspólnej zabawy w barwy narodowe na wesoło. (Za oryginalne i kreatywne pomysły przewidujemy drobne nagrody).

Wystawa 100 Orłów na Stulecie
Każda chętna osoba może wykonać dowolną techniką orła na kartce o formacie A4. (Prace przyjmują nauczyciele historii do 5. listopada)

Maraton dla Niepodległej
Przebiegniemy wspólnie maraton – termin dostosujemy do panującej pogody. Metoda dowolna marsz, bieg, skoki, tanecznym krokiem; indywidualnie czy grupowo; tak długo aż pokonamy odległość 42 kilometrów i  195 metrów.

100 utworów literackich na stulecie.
Stworzymy listę 100. waszych ulubionych polskich utworów literackich: powieści, wierszyków, komiksów, reportaży i in. Oddasz swój głos w bibliotece szkolnej.