'Limericks here, limericks there, limericks everywhere’

Międzyszkolny Konkurs Językowo–Poetycki

ORGANIZATOR: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W STRZYŻOWIE

CELE DYDAKTYCZNE I WYCHOWAWCZE:
• wzrost zainteresowania językiem angielskim i rozwijanie umiejętności językowych,
• wzrost zainteresowania literaturą i poezją, rozwijanie kreatywności oraz talentów i umiejętności poetyckich,
• promowanie różnorodności kulturowej i tolerancji, kształtowanie postawy otwartości na wielokulturowość,
• kontynuacja współpracy nauczycieli i szkół,
• promocja i upowszechnianie rezultatów i projektu Erasmus+

ZASADY UDZIAŁU
1. Zapoznanie się z cechami limeryku jako gatunku poetyckiego o irlandzkich korzeniach.
2. Wybór tematu wiersza adekwatnego do *tematyki konkursu.
3. Samodzielne stworzenie limeryku w języku polskim
lub/i angielskim, przy czym jeden uczeń może zgłosić maksymalnie dwa utwory (po jednym w każdej wersji językowej).

* Zgodnie z celami konkursu, wiersze powinny realizować tematykę związaną z promowaniem idei wielokulturowości, tolerancji i postawy otwartości, np. poprzez odniesienie do różnych miejsc i obszarów geograficznych oraz wybór bohatera reprezentującego określoną narodowość, przynależność etniczną czy kulturową. Zgodnie z cechami gatunku, wiersze mogą być żartobliwe i odwoływać się do stereotypów, ale niedopuszczalne są treści o znamionach nietolerancji, dyskryminacji, nacjonalizmu czy rasizmu.

UCZESTNICY
Konkurs jest skierowany do:
• uczniów klasy siódmej szkoły podstawowej,
• uczniów szkół gimnazjalnych powiatu strzyżowskiego,
• uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza
w Strzyżowie.