Ogólnopolski Dzień Matematyki

15 marca 2017 roku w czwartek w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Dzień Matematyki. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce (co roku 12 marca) jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny programu e-math.pl. Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wiedzy matematycznej - wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki...
Pierwszy Ogólnopolski Dzień Matematyki odbył się 12 marca 2014 roku - wzięło w nim udział zaledwie 100 szkół w całej Polsce. Rok później (2015) było to już ponad 500 szkół, w 2016 już prawie tysiąc szkół, w 2017 ponad 2 tys. szkół, a w tym roku? ... zobaczymy.

W tym "świątecznym dniu" został przeprowadzony Turniej Matematyczny. Do zawodów stanęli w szranki uczniowie z klasy 1D, dzieląc się na 4 grupy. Turniej składał się z kilkudziesięciu pytań z zakresu matematyki i nauk pokrewnych. Po zaciętej walce o pierwsze miejsce dziewczyny z w składzie: Patrycja Perłowska, Monika Macek, Weronika Szlachta, Gabriela Potwora oraz Dominika Haczela (zespół "Czorty") pewnie zwyciężyły 2 punktową różnicą nad plasującymi się ex æquo dwoma drużynami Po zakończonym turnieju uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz drobne upominki, nie wspominając o odpowiednich notach za aktywność.

Wszystkim zaangażowanym w organizację, przebieg oraz udział serdecznie podziękowano.

Szkolnym koordynatorem Ogólnopolskiego Dnia Matematyki oraz opiekunem młodzieży jest Tomasz Jakubasz.