XI MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW POWIATU STRZYŻOWSKIEGO

W XI edycji Turnieju gościliśmy w naszej szkole uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzyżowie. W części drużynowej reprezentowało swoją szkołę 14 uczniów, a do konkursu indywidualnego przystąpiło 12 uczestników.

Ze względu na realizowany obecnie w Liceum Ogólnokształcącym projekt Erasmus+ „W drodze do Europy - rozwój kompetencji językowych i europejskiej sieci kontaktów” część drużynowa w tym roku odbyła się pod hasłem: Melting Pot

Holidays celebrated in English-speaking countries by ethnic minorities i wymagała przygotowania prezentacji w języku angielskim na temat wybranego święta narodowego obchodzonego w krajach anglojęzycznych przez mniejszości etniczne. Celem tej części konkursu było przybliżenie uczniom idei wielokulturowości oraz promowanie postawy otwartości i tolerancji.
Prezentację pt. „Diwali” oceniało jury w składzie: p. Karina Zając, p. Iwona Trojanowska, p. Dagmara Mękal.

Lista laureatów konkursu indywidualnego:
I miejsce – Weronika Jamróz
II miejsce - Julia Wójcik

uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzyżowie

III miejsce – Patrycja Salamon
uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzyżowie

Drużyna oraz laureaci konkursu indywidualnego otrzymali dyplomy i cenne nagrody – materiały do nauki języka angielskiego uznanych wydawnictw, ufundowane przez Organizatorów - Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza (ze środków programu Erasmus+ Akcja KA101) i Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Do nauczycieli kierujemy podziękowania za owocną pracę z młodzieżą i przygotowanie do Turnieju oraz gratulacje za wysokie wyniki uczniów.
Zapraszamy do współpracy w kolejnym roku szkolnym.
Organizatorzy – nauczyciele języka angielskiego LO i ZST:
Beata Wójcik, Iwona Trojanowska, Dagmara Mękal
14.03.2018