Ale to już było… Erasmus+ - ścieżkami Harrego Pottera

Pierwszego grudnia 2017 w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta z języka angielskiego, w której uczestniczyli gimnazjaliści z Miejskiego Zespołu Szkół w Strzyżowie.
Spotkanie to miało na celu przybliżenia tradycji, kultury oraz zwyczajów jednego z krajów europejskich, do którego w ramach europejskiego projektu Erasmus+ wyjechali nasi nauczyciele – Szkocji.
Realizując projekt podążali również ścieżkami twórczyni serii J.K.Rowling. Zwiedzili wiele miejsc w Edynburgu, Oksfordzie i Londynie, które były inspiracją do napisania książki lub są związane z ekranizacją.
Dlatego też, pierwszego grudnia nasza szkoła zmieniła się w Hogwart, szkołę czarów i magii.
Uczniowie naszego liceum oraz zaproszeni gimnazjaliści zaprezentowali stroje w stylu książek o Harym Potterze, jak również wzięli udział w konkursie wiedzy ze znajomości książki w języku polskim.
Kolejnym punktem było spotkanie ze św. Andrzejem (patronem Szkocji). Uczestnicy po obejrzeniu krótkiej prezentacji na temat jego życia i losów mogli sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w grze Kahoot – specjalnie na tę okazję przygotowaną, która składała się z 15 pytań.
Całą zabawę dopełnił taniec szkocki Barn Dance zaprezentowany przez uczniów klasy 2A, w którym po krótkim instruktażu, udział wzięli również gimnazjaliści.
Zabawa była przednia!!! Ciekawe, który kraj europejski odwiedzimy następnym razem?
Iwona Trojanowska