Erasmus+ - ścieżkami Harrego Pottera

W czasie wakacji nasi nauczyciele realizując projekt Erasmus+ podążali również ścieżkami twórczyni serii J. K. Rowling. Zwiedzili wiele miejsc w Edynburgu, Oksfordzie i Londynie, które były inspiracją do napisania książki lub są związane z jej ekranizacją. Dlatego też w piątek 1 grudnia, dzień po wieczorze andrzejkowym nasza szkoła zmieni się na chwilę w Hogwart, szkołę czarów i magii. Św. Andrzej to również patron Szkocji i z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy. Wezmą w niej udział także uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół. Dla chętnych zespół projektowy przygotował kilka konkurencji:

1. Konkurs na strój w stylu książek o Harrym Potterze.
  2. Konkurs wiedzy ze znajomości książki w języku polskim (pisemny, zgłoszenia w bibliotece do 28.11.).
  3. Quiz fotograficzny.
  4. Konkurs pt. „Moja ulubiona przygoda Harrego”, na najlepsze opowiadanie o objętości do połowy kartki a4 w języku niemieckim! (termin składania prac - 1 grudnia).
  5. Lekcja otwarta z języka angielskiego pt. St Andrew’s Day – Scotland's national holiday.

Zgłoszenia w bibliotece szkolnej lub u nauczycieli języka angielskiego.
Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymają atrakcyjne nagrody!
Zapraszamy!
Dorota Skura