Obóz naukowy „W krainie Narnii”

Zapraszamy uczniów naszego liceum oraz klas trzecich gimnazjum do udziału w drugiej edycji obozu naukowego realizowanej w ramach innowacji metodycznej z biologii. Tym razem, podążając śladami polskich parków narodowych, wyruszamy do „krainy Narnii”, czyli w Sudety. Trasa naszej wyprawy obejmować będzie szlaki dwóch sudeckich parków narodowych: Karkonoskiego i Gór Stołowych. Celem głównym wyjazdu jest wzbogacenie wiedzy dotyczącej bogactwa przyrodniczego otaczającego nas świata i potrzeby jego ochrony. Ponadto obóz stwarza możliwość rozwijania uzdolnień i  pogłębiania zainteresowań naukowych oraz motywuje do ich rozwoju poprzez udział w konkursach przedmiotowych czy olimpiadach. Obóz naukowy skierowany jest w szczególności do uczniów zainteresowanych naukami przyrodniczymi. Ma on charakter edukacyjny i jest fantastyczną okazją, by przekonać się, że poznawanie otaczającego świata może być niezwykłą przygodą, a nauka biologii to nie tylko teoria, ale przede wszystkim żywy kontakt z przyrodą poprzez jej wnikliwą obserwację. To wyjątkowe warsztaty naukowe prowadzone przez profesjonalistów odbywające się zarówno w cennych obiektach edukacyjnych jak też w terenie.
Program obozu jest bardzo bogaty. Uczniowie będą m.in.:
- uczestniczyć w zajęciach Ośrodka Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych,
- warsztatach terenowych w unikatowym rezerwacie florystycznym „Torfowisko pod Zieleńcem”,
- poznają specyfikę pracy jedynego w Polsce Leśnego Banku Genów Kostrzyca w Karkonoskim Parku Narodowym ,
- wezmą udział w pieszych wędrówkach górskich na Szczeliniec, Śnieżkę czy do Skalnego Miasta Adrspach w Czechach, jednego z najpiękniejszych miejsc w Europie, bajkowej krainy, gdzie wędrowali bohaterowie „Opowieści z Narnii”
- ponadto w drodze powrotnej odwiedzimy Ogród Zoologiczny z Afrykarium - Oceanarium we Wrocławiu.

To tylko główne atrakcje naszego wyjazdu- pozostałych nie zdradzamy…

Zatem, jeśli jesteś pasjonatem nauk przyrodniczych i pieszych wędrówek, to ta propozycja jest dla Ciebie! Nie zwlekaj więc i zapisz się już dziś na wyprawę do „krainy Narnii”! Liczba miejsc ograniczona, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń oraz dokonanie opłaty wstępnej w wysokości 200 zł.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów.
Nauczyciele biologii
05.09.2017