Przedszkolaki w liceum

W naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja biologii. Nietypowa, ponieważ słuchaczami były wspaniałe dzieci wraz ze swoimi Paniami z Przedszkola Samorządowego „Michałki” w Strzyżowie. W dniu 14 czerwca dwie grupy przedszkolaków gościły w naszej szkole. Dzieci poznały nauczycieli biologii, poczuły szkolny klimat, słuchały ciekawostek i samodzielnie wykonywały doświadczenia biologiczne.
Lekcja pt. „Ciekawy świat zwierząt” odbyła się w pracowni biologicznej. Tam młodzi biolodzy- oczywiście pod opieką nauczycieli i opiekunów- poznali tajniki tej dziedziny nauki, zobaczyli ciekawe eksperymenty, a kilka z nich wykonali sami. Zapału do pracy nie brakowało, ręce same rwały się do pracy. Przedszkolaki przekonały się z czego zrobiona jest skorupka jaja kurzego i jak zrobić gumowe jajo, uczyły się rozpoznawać jaja różnych ptaków, słuchały odgłosów morza zamkniętych w muszli czy mogły podglądnąć co się dzieje w hotelu dla owadów.
Nie zabrakło też nauki przez duże „N”- młodzi adepci nauki, pierwszy raz w swoim życiu, mogli pooglądać mikroświat jaki nas otacza przy pomocy mikroskopu czy lupy. Ale to nie wszystko. Wyzwaniem okazało się spotkanie ze zwierzętami w naszej pracowni. Patyczaki indyjskie, żółw oraz karaczany madagaskarskie okazały się nie lada ciekawostką- można było je wziąć na ręce i osobiście zapoznać się z nimi. Wymagało to dużej odwagi. Okazało się jednak, że dzieci są niesamowicie odważne i szybko zaprzyjaźniły się z mieszkańcami naszej pracowni.
Wszystko to, okraszone wyobraźnią, której dzieciom niewątpliwie nie brak, daje pozytywne skutki. Opiekunowie i dzieci są bardzo zadowoleni z zajęć.
Cieszymy się że przedszkolaki mogły korzystać z dóbr nauki w naszej szkole i dziękujemy im serdecznie za udział w zajęciach.
……dziękujemy również uczennicom z klasy 1C za pomoc w trakcie zajęć…..
A. Cencora
23.06.2017