Szkolne Święto Nauki

W dniu 15. kwietnia w auli Liceum odbyło się spotkanie Dyrekcji i nauczycieli – wychowawców z uczniami, którzy w roku szkolnym 2010/2011osiągnęli największe sukcesy edukacyjne – czy to w postaci bardzo wysokich średnich ocen, czy też zdobytych laurów w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Wraz z uczniami na spotkanie przybyli dumni z osiągnięć swych dzieci rodzice, a splendoru uroczystemu wydarzeniu dodawali zaproszeni goście: Starosta Strzyżowski – Robert Godek, zastępca Przewodniczącego Rady Powiatu – Beata Banaś, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Ochrony Zdrowia, Kultury i Sportu – Małgorzata Książek oraz przewodniczący Rady Rodziców LO – Piotr Rędziniak.
Spotkanie rozpoczął dyrektor Liceum Zbigniew Hołówko, który, nie kryjąc dumy ze znaczących osiągnięć wychowanków prowadzonej przez niego placówki, powitał wszystkich zgromadzonych w wypełnionej po brzegi auli oraz przypomniał największe sukcesy w mijającym roku szkolnym, na czele z uczestnictwem w centralnych eliminacjach olimpiad i konkursów. A że było ich bardzo dużo, to i główna część spotkania – wręczenie uczniom i ich rodzicom okolicznościowych listów gratulacyjnych – trwała odpowiednio długo. Nikt jednak nie narzekał, bo czas poświęcony na gratulacje i życzenia dalszych sukcesów oznaczał bowiem tylko jedno: Liceum Ogólnokształcące w Strzyżowie jest szkołą, w której można spełnić się naukowo i osiągnąć doskonałe wyniki. Jakość szkoły mierzy się zresztą nie tylko sukcesami w nauce, o czym świadczył towarzyszący spotkaniu występ szkolnego kółka artystycznego pod kierunkiem Violetty Wietechy.
M.Czarnik
19.04.2011