III Profilaktyczna Gra Miejska

„SOS dla bezpieczeństwa - Strzyżów 2017”

W dniu 31 maja 2017 roku nasze Liceum było organizatorem akcji profilaktycznej odbywającej się w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Wspólnie z Komendą Powiatową Policji, Powiatową Komendą Straży Pożarnej, Biblioteką Publiczną w Strzyżowie oraz Stowarzyszeniem Bezpieczny Powiat Strzyżowski zorganizowaliśmy imprezę która, jak co roku obfitowała w szereg atrakcji, których głównym celem było szerzenie wiedzy z zakresu profilaktyki uzależnień, propagowanie zdrowych zachowań oraz wskazanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego.
Nasi uczniowie byli uczestnikami III Profilaktycznej Gry Miejskiej - „SOS dla bezpieczeństwa - Strzyżów 2017”, gdzie wspólnie z młodzieżą gimnazjalną ze Strzyżowa, Dobrzechowa, Godowej oraz Wysokiej Strzyżowskiej rywalizowali atrakcyjne nagrody. Każdy z zespołów otrzymał kartę startową oraz mapę Strzyżowa z zaznaczonymi na niej 11 punktami Terenu Gry. Zadaniem uczestników było dotrzeć, jak najszybciej do wskazanych na mapie miejsc oraz wykonać przygotowane tam zadanie. Podczas zmagań uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami w zakresie wiedzy profilaktycznej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo musieli wykazać się wiedzą na temat zapobiegania nałogom, zdobyć ulotki profilaktyczne w siedzibie Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz wykonać zadania sprawnościowe.
Zwycięzcami Gry i zdobywcami Pucharu zostali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie w składzie: Oskar Fąfara, Mikołaj Grodzki, Grzegorz Roman. Drugie miejsce zajęła drużyna z Miejskiego Zespołu Szkół w Strzyżowie w składzie: Karolina Włodyka, Wiktoria Paszek, Aleksandra Salam. Na trzecim miejscu uplasowała się kolejna drużyna naszej szkoły : Aleksandra Tęcza, Sebastian Bara oraz Maciej Rabenda.
Dla najmłodszych uczestników przygotowano liczne konkursy i quizy oraz zabawy zorganizowane przez pracowników Biblioteki Publicznej w Strzyżowie oraz naszych uczniów.
Na zakończenie młodzież klasy IIC Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie wykonała taniec uliczny - flash mob.
Sponsorami naszej imprezy byli: Firma AUTORENT, p. Marek Leśniak, ASPROD, AVON, Bank Spółdzielczy w Strzyżowie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzyżowie, - Firma WOJAN – Antoni Wójtowicz, Firma Mrówka – Tomasz Wójtowicz, Firma JANKO J. Adamczyk, Stowarzyszenie BEZPIECZNY POWIAT STRZYŻOWSKI,
B. Modliszewska
06.06.2017