Czas na własny biznes !!!

Każdy z nas już teraz snuje plany na temat swojej przyszłości. Pragnie wybrać zawód w którym się odnajdzie. Wielu z nas marzy o założeniu własnej firmy. Mamy jednak świadomość, że musimy zdobyć niezbędną wiedzę i opanować wiele umiejętności, aby w przyszłości „być na swoim”. Posiadamy taką możliwość, ponieważ aktywnie uczestniczymy w zajęciach z podstaw przedsiębiorczości. W tym roku szkolnym możemy poszerzać swoje zainteresowania uczestnicząc w projekcie: Kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość – edukacyjny meeting z Wydziałem Ekonomii realizowanym przez Uniwersytet Rzeszowski.
Grupa osiemnastu uczniów klas pierwszych w dniu 21 kwietnia uczestniczyła w seminarium (warsztatach) prowadzonych przez specjalistów – wykładowców Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zajęcia dotyczyły edukacji ekonomicznej. Poruszaliśmy kilka najważniejszych tematów takich, jak:
- planowanie działalności gospodarczej,
- pozyskanie funduszy na działalność gospodarczą,
- kreatywność szansą na innowacyjny biznes,
- korzystanie z dostępnych metod wsparcia (finansowego i niefinansowego),
- społeczna odpowiedzialność biznesu,
- dobre przykłady działań biznesowych.
Poczuliśmy się, jak prawdziwi studenci.
Poruszane treści pozwoliły nam na utrwalenie podstawowej wiedzy z zakresu planowania własnej działalności. Uświadomiliśmy sobie również, że w biznesie możemy „puścić wodzę fantazji”, byle tylko nasz pomysł miał rację bytu w środowisku w którym mieszkamy, bądź chcemy działać. Specjaliści uświadomili nam, że czasami bardzo prosty pomysł może okazać się prawdziwym sukcesem.
Pogłębiona wiedza pozwoli nam na rozpoczęcie zmagań z pracami konkursowymi. Każdy z nas ma za zadanie samodzielnie przygotować pracę stanowiącą pomysł własnego kreatywnego i innowacyjnego biznesu, a następnie dokonać jej prezentacji. Wiedza, umiejętności, które zdobyliśmy do tej pory pomogą nam bez  problemu sprostać tym zadaniom. Zabieramy się więc do pracy!

Link do strony internetowej projektu:

Opracowała: Natalia Kozimor uczennica kl. IC
Opiekunowie: Ewelina Drozd i Regina Pelczar