Spotkanie z Poezją

28 marca, na piątej lekcji, w auli szkolnej odbyło się „Spotkanie z Poezją", przygotowane przez członkinie Koła Młodych Poetów i ich opiekuna panią mgr Elżbietę Pacane. Młode poetki opowiadały o swoim talencie i funkcjonowaniu koła. Główną częścią programu było odczytanie wierszy.
W tegorocznym spotkaniu wzięły udział: Janina Jałowiec (3C), Wioletta Tenczar (2F) i Sylwia Matuszewska (1E). Na aulę zostały zaproszone klasy 2H, 2A, 1H i 3C, które z uwagą słuchały wierszy młodych poetek. Oprawą muzyczną zajęła się grupka uczniów na czele z Michałem Gajeckim. Członkinie koła zostały nagrodzone gorącymi brawami. Owocem ich wytężonej pracy jest 14 już tomik poezji, który obecnie znajduje się w bibliotece szkolnej. Tam także można znaleźć próby poetyckie z ubiegłych lat.

A oto fragment wiersza jednej z naszych młodych poetek:

Port przeznaczenia

powiew wiatru zawinął do portu
lecz życie na głębokim morzu
dryfuje niczym łódź unoszona przez fale
sztorm raz po raz psuje żagle wytrwałości
1 przebija pokład niezachwianej ideologii
nie poddaję się niszczącej sile zła
wciąż łatam dziury niepowodzeń
cienką nicią marzeń