Finał Konkursu Neurobiologicznego

Sebastian Bara, uczeń kl. I B to jeden z najlepszych ze 104 licealistów z całej Polski, którzy 01.04.2017 r. walczyli w finale Ogólnopolskiego Konkursu Neurobiologicznego „Brain Bee”. Organizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika oraz Koło Naukowe Neuronus przy Instytucie Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zawody odbyły się na wydziale Zoologii Campusu UJ.
Chociaż nie udało się Sebastianowi zostać laureatem, to uwzględniając stopień trudności zadań z dziedziny tak specjalistycznej, jaką jest neurobiologia, udział w tym etapie konkursu jest ogromnym sukcesem ucznia- serdeczne gratulacje!
Z pewnością zdobyta wiedza i doświadczenie zaprocentują w kolejnych edycjach konkursu. Przy okazji warto wspomnieć, że od 2017 r. Senat Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego podjął decyzję, że laureaci konkursu Brain Bee będą traktowani na równi z olimpijczykami, uzyskując tym samym maksymalną liczbę punktów z biologii na wszystkie kierunki, gdzie wymagana jest biologia rozszerzona, w tym na kierunek lekarski.
Zatem zachęcamy wszystkich chętnych do zgłębiania tajników wiedzy o mózgu i udziału w konkursie za rok!
Opiekun ucznia K. Ossowska
07.04.2017