Targi Pracy w Strzyżowie

Już po raz trzeci odbyły się w Strzyżowie Targi Pracy organizowane przez Podkarpacką Wojewódzką Komendę OHP w Rzeszowie przy współpracy z Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie i Zespołem Szkół Technicznych. Targi odbyły się 4 kwietnia 2017 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych. Jako odpowiedź na potrzeby środowiska lokalnego skierowane były do wszystkich zainteresowanych usługami rynku pracy, w tym poszukujących pracy i możliwości rozwoju zawodowego. Najchętniej jednak odwiedzane były przez uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych, którzy już niebawem będą stawiali pierwsze kroki na rynku pracy. Uczestnicy targów spotkali się z pracodawcami, poznali oferty pracy w Polsce i za granicą z sieci EURES, skorzystali z bezpłatnych porad pośrednika pracy, doradcy zawodowego oraz zapoznali się z ofertą bezpłatnych szkoleń i staży zawodowych. Organizacja targów to efekt kilkuletniej współpracy Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Technicznych z Punktem Pośrednictwa Pracy OHP w Strzyżowie i Ośrodkiem Szkolenia Zawodowego OHP w Strzyżowie. W przyszłym roku planowana jest kolejna edycja targów.
R. Pelczar
07.04.2017