Pierwszy Dzień Wiosny 2017

21 marca, czyli pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, uczniowie klasy 1C podjęli się bardzo odpowiedzialnego zadania… zrobili Marzannę, aby godnie pożegnać zimę. Zgodnie ze staropolskim zwyczajem i z pomocą nauczycieli: pani D. Skury i pana P. Krutysa wykonali kukłę ze słomy (symbol plenności) i starych ubrań. Marzanna okazała się prawdziwą miss pierwszego dnia wiosny, ale niestety jako symbol zimy została przez klasy 1A, 1C i 1D wrzucona do Wisłoka. Jak można zaobserwować aktualna pogodę, niestety Marzanna chyba nie dopłynęła do morza, bo zima trzyma… Pracy przy marzannie towarzyszyła pogadanka na temat ilościowych i jakościowych zmian zasobów wodnych Wisłoka. Treści tego obszaru tematycznego podejmowane są w naszej szkole w ramach działań zmierzających do uzyskania certyfikatu Zielonej Flagi. Samorząd szkolny dziękuje klasie 1C wraz z wychowawczynią panią K. Ossowską za przyniesienie materiałów na Marzannę.
D.Skura