Półfinał XXIV Olimpiady Informatycznej, kampus UJ w Krakowie.

W dniach 14-16 luty na kilku polskich uczelniach odbył się półfinał XXIV Olimpiady Informatycznej. Dla naszego regionu zawody przeprowadzono na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Drugi etap konkursu zgromadził w całej Polsce łącznie 300 uczniów. Wśród nich był Kamil Złotek, uczeń klasy 3B z naszej szkoły. Ilość pracy jaką włożyli uczestnicy konkursu podczas zawodów budzi szczery podziw. Zawodnicy pracowali przez 3 dni od 8. do 16. godziny! Niestety, nie udało zakwalifikować się do finału olimpiady. Kamil zdobył 137 punktów na 200 potrzebnych, aby znaleźć się w setce finalistów. Biorąc pod uwagę trudność zadań, uzyskany wynik jest ogromnym sukcesem ucznia. Gratulacje dla Kamila.
Przy okazji warto wspomnieć o miejscu zawodów. W ostatnich latach powstał kampus UJ, grupujący wszystkie instytuty z grupy nauk matematyczno-przyrodniczych tej uczelni. Wielkość, nowoczesność i organizacja kompleksu uczelni budzi naprawdę ogromne wrażenie. Zapraszam do oglądnięcia zdjęć oraz multimedialnej prezentacji kampusu
Opiekun ucznia: Bogusław Popieluch

01.03.2017