EuroWeek 2017

Nasz szkolny wyjazd na Euroweek: „Szkoła Liderów” odbył się w drugim tygodniu ferii. Zajęcia odbywały się w ośrodku w Międzygórzu, małej, ale bardzo urokliwej miejscowości. Zajęcia przygotowane na miejscu przez międzynarodowych wolontariuszy miały pomóc w integracji uczestników i poprawić umiejętności pracy w grupie oraz nauczyć nas, jak prezentować projekty czy nabrać pewności siebie.
Zajęciom w trakcie Euroweeku towarzyszy luźna, przyjazna atmosfera współpracy i kontakt z przedstawicielami innych narodowości – nasza grupa miała to szczęście, że poza wolontariuszami przez dwa dni towarzyszyła nam grupa ze Stambułu, dzięki której mogliśmy nawiązać międzynarodowe przyjaźnie, ale także uczyć się nawzajem swoich kultur. Porozumiewaliśmy się oczywiście po angielsku, by szlifować nasze umiejętności komunikacyjne w tym języku. Dzięki pozytywnym, zawsze przyjaznym animatorom m.in. z Meksyku, Indii, Etiopii czy nawet Filipin, każdy może tu przyjechać i łamać bariery językowe bez lęku, że ktoś będzie go oceniał czy ciągle poprawiał. Wiem, że każdy z obecnych na Euroweeku wiele dzięki tym zajęciom skorzystał.
Dowiedzieliśmy się wiele o innych krajach, przełamaliśmy bariery językowe i można powiedzieć, że przeżyliśmy mały szok kulturowy. Towarzyszyły nam niezastąpione Panie, czyli Pani Beata Wójcik i Pani Dorota Skura, które zawsze, mimo kłopotów, momentami przez nas przysparzanych, miały do nas cierpliwość ;). Na koniec pozostaje mi tylko zaprosić ciekawych świata i chcących rozwijać się językowo uczniów do powiększenia naszej grupy w przyszłym roku, bo bezsprzecznie warto!
Kuba Klecha, 1B
01.02.2017