Europejski Dzień Języków 2016

Guten Tag, bonjour, a może dzień dobry?
Ciężko było się zdecydować na jedno przywitanie, gdy w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Inicjatorkami obchodów były panie mgr Katarzyna Rykała, mgr Dominika Medygrał i mgr Joanna Wnęk. Spotkanie miało miejsce w auli naszej szkoły. W czasie 45 minut zdążyliśmy poznać hymn Niemiec, Francji, Austrii i Szwajcarii, które zostały pięknie wyśpiewane przez reprezentantów klas uczących się języka francuskiego i niemieckiego. Przypomnieliśmy sobie również postacie występujące w "Mikołajku" oraz braliśmy udział w quizie na temat krajów niemieckojęzycznych i Francji. Emocje w trakcie konkursu sięgały zenitu, zwłaszcza, że za poprawną odpowiedź przysługiwała słodka nagroda. Dodatkową atrakcją w tym dniu były odwiedziny zacnych gości - kulturysty Arnolda Schwarzeneggera, naukowca Alberta Einsteina oraz modelki Claudii Schiffer. Bardzo się cieszymy, że mimo wielu obowiązków znaleźli oni czas na zaprezentowanie się w naszej szkole. Niestety, to co dobre szybko sie kończy i po mile spędzonym czasie musieliśmy wrócić na lekcje. Jednak co najważniejsze wzbogaceni o nową wiedzę na temat krajów niemieckojęzycznych oraz Francji.
Gabriela Czech kl. 2 E

08.12.2016