XXIV Olimpiada Informatyczna

Miło nam poinformować, że w 24. edycji Olimpiady Informatycznej Kamil Złotek, uczeń klasy 3B zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu. Zdobywając 92% możliwych do zdobycia punktów zajął 3. miejsce w woj. podkarpackim i 105. miejsce w Polsce (patrz:wyniki).
Z naszej szkoły do olimpiady przystąpiło dwóch uczniów. Razem z Kamilem startował Mateusz Zdon z klasy 2A zdobywając ok. 50% punktów. Ustawiony w tym roku przez organizatorów wysoki próg punkowy nie pozwolił mu jednak dotrzeć do II etapu. Należy zaznaczyć, że Olimpiada Informatyczna jest najbardziej prestiżowym i rozgrywanym na najwyższym poziomie merytorycznym, konkursem informatycznym w Polsce. Drugi etap olimpiady odbędzie się w dniach 14-16 luty 2017 w Krakowie.

Gratulujemy Kamilowi sukcesu i trzymamy kciuki podczas II etapu konkursu!
Opiekun uczniów: Bogusław Popieluch
07.12.2016