Samorząd Szkolny zachęca uczniów aby zgłaszali swoje kandydatury do konkursu MEN „Wolontariusz Roku”

Celem konkursu „Wolontariusz Roku” jest szerzenie idei wolontariatu wśród młodych ludzi oraz popularyzacja pozytywnych postaw i działań młodzieży szkolnej. Konkurs wpisuje się w ideę ogłoszonego przez Ministra Edukacji Narodowej roku szkolnego 2016/2017 – „Roku Wolontariatu”.
Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy uczniów lub ich grupy, którzy w różnorodny sposób, dobrowolnie i bez wynagrodzenia angażują się w pracę na rzecz innych osób lub instytucji. Zgłoszenia dokonać mogą samorządy klasowe wraz z wychowawcami oraz nauczyciele u opiekuna samorządu szklonego w terminie do końca marca 2017 roku. Ostatecznego wybór kandydata lub grupy wolontariuszy dokonają przedstawiciele klas.
informacje: www.men.gov.pl
D.Skura