Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

W ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca - "Reatart a Heart", uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ustanowienia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Akcja zorganizowana została przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach programu edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować". Bicie rekordu polegało na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie, przez jak największą ilość uczniów.

Całe wydarzenie trwało zaledwie pół godziny. Uczniowie klas 1-wszych oraz 2A i 3E pod opieką nauczycieli z wielkim zapałem wykonywali RKO wykorzystując pięciu fantomów. Uczestnicy akcji przystąpili do zadania mając na uwadze fakt, że posiadanie umiejętności niesienia pierwszej pomocy jest "na wagę życia". Z pierwszą pomocą należy zapoznawać dzieci od najmłodszych lat. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i wytrwałością podejmowali RKO. Łącznie w akcji wzięło udział 86 uczniów.
Wydarzenie było również spójne z innowacją pedagogiczną „SOS dla bezpieczeństwa”, która jest realizowana w naszej szkole.
E. Białek
19.10.2016