KULTURA KONTRA NAŁOGI 2016

Music doesn'tlie. If there is something to be changed in this world, then it can only happen through music. (Jimi Hendrix)
W poniedziałkowe przedpołudnie, 13 czerwca, w słonecznym i kolorowym od kwiatów atrium naszego LO po raz dwunasty rozbrzmiały wzywające do afirmacji przyjaźni i pokoju dźwięki „Aquariusa”, któremu towarzyszył barwny układ choreograficzny. Wokaliści i instrumentaliści wykonali w języku angielskim i polskim około 30 utworów muzycznych pokolenia Dzieci Kwiatów. W tym roku gościnnie, z własnych recitalem gitarowo-harmonijkowym oraz wokalnym, wystąpił absolwent naszego LO, Jan Piórkowski. Na zakończenie głos zabrał też nasz brytyjski gość – Stephen Cooper, opowiadając młodzieży o kulturze swojego pokolenia, jego ideałach i błędach, na których powinna się uczyć dzisiejsza młodzież.
Trwające dwie godziny muzyczno-językowe widowisko profilaktyczne miało charakter imprezy otwartej dla środowiska i stanowiło etap finalny realizowanego w szkole projektu p.n. „Bezpieczne wakacje”.
Organizację imprezy czynnie wspierali przyjaciele naszej szkoły, pracujący w charakterze woluntariuszy native speakerzy Brytyjczycy, Państwo Dorota i Stephen Cooper.
W scenografii po raz kolejny wykorzystano liczne prace plastyczne absolwentki naszego LO, Dominiki Materny.
Wszyscy zaangażowani w przedsięwzięcie otrzymali ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz sponsorów nagrody rzeczowe w postaci plakatów i płyt muzycznych CD z przebojami polskiego rocka z lat 60-70-tych, pamiątkowych bandan oraz różnych innych nagród rzeczowych, książek, słuchawek, komputerowych, pamięci przenośnych, długopisów, myszy komputerowych.
Serdecznie dziękuję wszystkim obecnym na imprezie gościom. Szczególne podziękowania należą się dużemu zespołowi uczniów zaangażowanych w przedsięwzięcie:
Sekcja wokalna: Klaudia Armata, Joanna Godek, Gabriela Klecha, Tomasz Leśniak, Martyna Materna, Justyna Mularska, Szymon Ossowski, Jean Piórkowski, Klaudia Winiarska, Wiktor Zając.
Sekcja instrumentalna: p.prof. Tomasz Jakubasz, Jan Piórkowski, Krzysztof Ziemiński
Sekcja taneczna: prowadzenie i choreografia - Tomasz Leśniak, Klaudia Armata, Gabriela Klecha, Michał Machowski, Beata Majocha, Daria Matłosz, Beata Majocha, Karolina Piskadło, Paulina Rylukowska
SEKCJA PLASTYCZNA (prowadzenie – woluntariusz -p. prof. Bożena Baranowska, Karolina Bator, Beata Fijołek, Sandra Krupa, Sylwia Oliwa, Urszula Petka, Mariola Synowiecka, Jolanta Utnicka
Filmowanie i fotografowanie: Krystian Lachor, Sebastian Matłosz, Seweryn Stodolak, Daniel Wilusz
Nagłośnienie: Patryk Fiołek, Bartłomiej Matuszewski, Bolek Bożek
Sekcja organizacyjno-techniczna: Magdalena Gargaś , Wioletta Rutka, Marcin Czepiela, Konrad Dulemba
Prowadzenie –konferansjerzy: Anna Pierzchała, Regina Wieszczek, Artur Przystaś, Krzysztof Kaczkiełło
W imieniu swoim oraz wszystkich uczestników składam wyrazy wdzięczności za udzielenie wsparcia finansowego i rzeczowego wszystkim naszym sponsorom, do których należy Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzyżowie, Bank Spółdzielczy w Strzyżowie, Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie, „Logos” Biuro Rachunkowe i Doradztwa Podatkowego Marcin Lisak, Pan Ziemowit Fałat, Pan Przemysław Czarnik, Piekarnia Tradycyjna Józef Franczak, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Strzyżowie, Pizzeria i restauracja „Mohito” , Handel-Usługi Alicja Jagodzińska, Cukiernicza Spółdzielnia „Roksana” w Strzyżowie, Firma „Janko”, Agnieszka, Janusz, Bartłomiej Adamczyk, Triton S.C.
Dziękuję za pomoc w organizacji kol. pedagog Barbarze Modliszewskiej, kol. Tomaszowi Jakubaszowi, kol. Karinie Zając, kol. Bożenie Baranowskiej, panu Mariuszowi Zamorskiemu i pani Basi Ziobro. Państwu Dorocie i Stephenowi Cooperom.
Linki do albumów zdjęć i filmów
Zapraszamy za rok 
Barbara Leśniak, organizator KKN