Gdy owady zdradzają przestępcę…

Bardzo interesującym wykładem z entomologii sądowej wygłoszonym przez panią dr hab. Romę Durak rozpoczęły się kolejne warsztaty laboratoryjne na Wydziale Biologiczno-Rolniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Tym razem uczestnikami zajęć byli: grupa uczniów z kl. Ic, Id i IIc oraz gościnnie - zaproszeni przez nas do udziału w zajęciach gimnazjaliści.
To już po raz czwarty w bieżącym roku szkolnym, w ramach umowy o współpracy URZ z naszym liceum, mieliśmy okazję poczuć się jak prawdziwi naukowcy, poznając tajniki wykorzystania insektów w kryminalistyce czy wykonując własnoręcznie sekcję owadów.
Koordynatorem zajęć był pan dr Mateusz Mołoń, któremu przy okazji serdecznie dziękujemy za sprawowanie opieki nad przebiegiem całości spotkań. Nasze tegoroczne warsztaty laboratoryjne stanowiły główną część działań w ramach realizowanej w szkole Innowacji metodycznej z biologii i chemii pt. „Doświadczenie ma znaczenie”. Dzięki takim zajęciom uczniowie mają większe możliwości pogłębiania zainteresowań oraz doskonalenia umiejętności praktycznego zdobywania wiedzy przez doświadczenie. Być może udział młodzieży gimnazjalnej w tych zajęciach będzie inspiracją do wyboru właśnie profilu biologiczno- chemicznego, dającego możliwość rozwijania pasji i zainteresowań przyrodniczych.
K. Ossowska
16.06.2016