Podsumowanie projektu Młody Obywatel

Działania w ramach akcji „Walczymy oddech dla Sylwii”

Od początku roku szkolnego Samorząd Uczniowski zrealizował wiele działań w celu zebrania jak największej kwoty pieniędzy na przeszczep płuc dla naszej koleżanki Sylwii Makuch.
Rozpoczęliśmy od  zbiórki pieniędzy podczas wywiadówki dla  rodziców, na którą upiekliśmy 150 babeczek. Następnie odbył się charytatywny „Marsz dla Sylwii”, która dzięki Państwa wsparciu okazała się wielkim sukcesem. Wzięło w nim udział ponad 120 mieszkańców miasta i okolic, którzy przebyli niełatwą (13 km) trasę, a następnie w wiacie na Łętowni otrzymali ciepły posiłek i uczestniczyli w kiermaszu z nagrodami. Rok zakończyliśmy szkolnym kiermaszem ozdób świątecznych. W naszych planach widniało jeszcze wiele działań.
Niestety los napisał inny scenariusz. Z wielkim smutkiem i żalem informujemy, że nasza koleżanka po długiej, wyniszczającej chorobie, z którą godnie i z determinacją walczyła do ostatnich chwil, zmarła dnia 27.12.2015r.
Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za pomoc, a przede wszystkim okazane wielkie serce. Mimo tak tragicznego zakończenia, wspólnymi siłami pokazaliśmy, że razem możemy więcej. Jesteśmy podbudowani wiedzą, że blisko nas znajdują się ludzie potrafiący dostrzec cierpienie drugiego człowieka i chcący mu w tym cierpieniu ulżyć.
Jesteśmy zobowiązani do poinformowania Państwa o wynikach naszej zbiórki. Na początku naszych działań przekazaliśmy na leczenie Sylwii 1000 zł, które wygraliśmy w konkursie „Drugie życie”. Bank Spółdzielczy w Strzyżowie przekazał ponad 2300 zł na konto Sylwii w Polskim Towarzystwie Walki z Mukowiscydozą. Kwoty pieniężne zebrane: na wywiadówce (1393,12 zł ), w trakcie „Marszu dla Sylwii ” (1116 ,00 zł.) , radzie pedagogicznej ( 171,92 zł.), w klasach pani prof. V.Wietechy (400 zł.) oraz zebrane na kiermaszu, czyli w sumie 6569  zł. zostały wpłacone na subkonto Towarzystwa na Rzecz Rehabilitacji Zdrowotnej im. prof. F. Chrapkiewicza - Chapeville’a. Dziękujemy sponsorom nagród na loterię, a byli to: Mobilestyle, Podkarpacki Bank Spółdzielczy, Apteka im. Zajączkowskiego, J. Chmiel, Cyrkonia, Fortik, Roksana. Podziękowania kierujemy również do fundatorów posiłku – Siedlisko Janczar Pstrągowa, Combo, GS Strzyżów. Dziękujemy też wszystkim wolontariuszom!
Przed „Marszem dla Sylwii” Sylwia wysłała nam podziękowanie, które prosiła, aby przekazano wszystkim darczyńcom oraz przeczytano przed marszem, a więc załączamy je do naszego podziękowania:
    „Gorące słowa podziękowań składam wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej akcji. Dziękuję LO Strzyżów, nauczycielom, samorządowi, uczestnikom, sponsorom oraz wszystkim tu zgromadzonym. Mukowiscydoza to okrutna przeciwniczka i choć nigdy nie uwolnię się od tej choroby czuję ogromne wsparcie. Świadomość, że tylu ludzi dobrego serca nie jest obojętnych losem drugiego człowieka dodaje mi sił do walki i szansy na życie. Kochani, jeszcze raz dziękuję, bo jedyne co mam to nadzieja i wiara w ludzi, a ta piękna akcja to potwierdza. Sylwia z rodzicami”.
    Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!
                            Samorząd Uczniowski LO Strzyżów
13.01.2016