SZKOLNE ŚWIĘTO NAUKI

Niektórzy nazywają ten wyjątkowy dzień w kalendarzu Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie „spotkaniem kujonów”, ale jak łatwo się można domyślić, czynią to tylko ci, którzy marząc o uczestnictwie, nigdy nie mieli okazji na nim się znaleźć. O czym mowa? Oczywiście o spotkaniu z najlepszymi uczniami Szkoły, które w tym roku miało miejsce w piątek 17 kwietnia. W tym to właśnie dniu w auli Liceum odbyło się spotkanie Dyrekcji i nauczycieli – wychowawców z uczniami, którzy w roku szkolnym 2014/2015 osiągnęli największe sukcesy edukacyjne – czy to w postaci bardzo wysokich średnich ocen, czy też zdobytych laurów w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Wraz z uczniami na spotkanie przybyli dumni z osiągnięć swych dzieci rodzice, a splendoru uroczystemu wydarzeniu dodawali zaproszeni goście: Wicestarosta Strzyżowski – Jan Stodolak (także w roli rodzica uhonorowanego dziecka) oraz przewodniczący Rady Rodziców LO – Andrzej Włodyka.
Spotkanie rozpoczął dyrektor Liceum Zbigniew Hołówko, który, nie kryjąc dumy ze znaczących osiągnięć wychowanków prowadzonej przez niego placówki, powitał wszystkich licznie zgromadzonych w auli oraz przypomniał największe sukcesy w mijającym roku szkolnym, na czele z zakwalifikowaniem się do centralnych eliminacjach olimpiad i konkursów (wszyscy trzymamy kciuki za Łukasza Żydzika z klasy III C, który w najbliższy piątek, 24 kwietnia, rozpocznie zmagania w finale Olimpiady Biologicznej). A że sukcesów było bardzo dużo, to i główna część spotkania – wręczenie uczniom i ich rodzicom okolicznościowych listów gratulacyjnych – trwała odpowiednio długo. Nikt jednak nie narzekał, bo czas poświęcony na gratulacje i życzenia dalszych sukcesów oznaczał bowiem tylko jedno: Liceum Ogólnokształcące w Strzyżowie wciąż i niezmiennie jest szkołą, w której można spełnić się naukowo i osiągnąć doskonałe wyniki. Jakość szkoły mierzy się zresztą nie tylko sukcesami w nauce, o czym świadczył towarzyszący spotkaniu występ szkolnego kółka artystycznego pod kierunkiem Violetty Wietechy, za każdym razem potwierdzający swą bardzo wysoką klasę.
M.Czarnik
27.04.2015